Jak wybierać żarówki Edisona?

Na rynku możemy znaleźć miliony różnego rodzaju żarówek. I to nie tylko na polskim, ale także mamy możliwość sprowadzania ich spoza granic naszego kraju jak i spoza Europy. Jednak najczęściej jest tak, że im większy jest wybór, tym gorzej się na coś zdecydować. Tak samo jest w przypadku żarówek. Na czym zazwyczaj kończy się pójście do sklepu, gdy „padnie” nam żarówka? Oczywiście, bierzemy pierwszą z brzegu, zwykła i najtańszą. Jeśli jesteśmy nieco bardziej kreatywni to zajrzymy do większego sklepu czy supermarketu i wybierzemy świetlówkę energooszczędną. Dotyczy to szczególnie tych osób, co nie lubią przepłacać za energię elektryczną oraz mieć żarówkę, która posłuży latami. Co jednak z całą resztą, czyli tymi najbardziej kreatywnymi? Najczęściej wybierają się oni do jakiegoś ekskluzywnego sklepu z oświetleniem lub przeszukują Internet w celu znalezienia żarówki, która podkreśli styl ich pomieszczenia. Najwięcej czasu na tego typu sprawy poświęcają projektanci wnętrz.

Żarówki dla wymagających

Jeśli jesteś osobą, która musi mieć wszystko doskonale zrobione to zapewne to samo tyczy się Twoich wnętrz. Doceniasz z pewnością wagę oświetlenia, które w zależności od rodzaju – wyostrzy zalety Twojego wnętrza lub uwidoczni elementy niekorzystne – jeśli będzie nieodpowiednio dobrane. Jeżeli chcesz, aby Twoje wnętrza zachwycały nie tylko Ciebie, ale także wszelkich gości, którzy odwiedzą Twoje „gniazdko” postaw na żarówki Edisona.

Żarówki Edisona – które wybrać?

Wszystko oczywiście zależy od pomieszczeń, które mają być oświetlone. Wiadomo, że każdy pokój ma swój wyjątkowy styl. Jeden będzie musiał być przytulny, a inny jasny i duży. Jeśli potrzebujemy oświetlenia do sypialni to zwróćmy uwagę na żarówkę węglową Edisona E27 40W, która ma postać bańki. W środku znajduje się bardzo wyjątkowa część, która nadaje efektywności w oświetleniu – żarnik węglowy. Dlaczego to taki wyjątkowy element? Ano, dlatego, że możemy wybrać sobie jego kształt. Może to być zarówno spirala jak i artystyczny nieład oraz wiele innych.

W przypadku salonu lub zwykłego pokoju dziennego czy też kuchni, powinniśmy raczej wybrać jaśniejsze światło, czyli żarówkę węglową Edison E27 40W. Tu jednak mamy mnogość kształtów do wyboru, ponieważ w wiszącej lampie ładnie będzie się prezentować zarówno żarówka podłużna jak i okrągła. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *