Jak dobrać żarówki do wnętrz?

Jeśli jesteś na etapie urządzania domu czy mieszkania, a nie lubisz prostych i tradycyjnych rozwiązań to powinieneś znaleźć wyjątkowe żarówki. Dlaczego żarówki, jakie mają one znaczenie w wyglądzie wnętrz? Podczas urządzania zazwyczaj pierwsza rzeczą, na jakiej się skupiasz jest oczywiście kolor ścian. Już w tym momencie powinniśmy pomyśleć czy chcemy, aby pomieszczenie było przytulne czy bardziej eleganckie.

Kolejnym etapem jest dobór odpowiednich mebli do koloru ścian. Tu także trzeba wziąć pod uwagę rodzaj tworzywa, jakie będzie idealnie komponować się z pomieszczeniem. Liczy się także rozmiar tego rodzaju dodatków, ponieważ do małego pokoiku, nie wstawimy potężnych mebli, ale tez w dużym pomieszczeniu nie ograniczymy się do jednej szafki.

Następnie dobieramy dodatki, które będą ładnie wyglądać na półkach typu porcelana, ozdoby oraz obrazy na ściany czy też zdjęcia rodzinne.

Znaczenie oświetlenia

Nie zwracamy jednak uwagi na to, jakie żarówki wybieramy, jedynym kryterium, jakim się kierujemy jest moc oraz oszczędność prądu. Co jednak z wyglądem? Niby każda żarówka wygląda identycznie. Jednak nie dla każdego. Dzięki doborze odpowiedniej, nasze wnętrza nabiorą smaku, stylu lub staną się przytulne. Oświetleniem możemy także manewrować w kwestii wielkości pomieszczenia. Czyli możemy powiększyć mały pokój czy też wydłużyć krótki i na odwrót. Jeśli zdecydujemy się na nieodpowiednie oświetlenie to możemy zepsuć efekt, nad którym pracowaliśmy przez cały remont.

Jakich żarówek możemy użyć?

Na rynku znajdziemy bardzo różne rodzaje żarówek. Najlepszym rozwiązaniem, są oczywiście te Edisona, ponieważ nie tylko, doskonale się prezentują, ale też dodają uroku pomieszczeniom. Jeśli zdecydujemy się np. na żarówkę węglową Edison E27 o mocy 40W o podłużnym kształcie, czyli tzw. tubę, to możemy wykorzystać ją przykładowo w lampkach, w których żarówka będzie widoczna. Doskonale, więc będzie wyglądać nad łóżkiem.

 Mamy bardzo dużo różnych kształtów owych żarówek do wyboru. Bardzo ciekawie będzie się także prezentować żarówka węglowa Edison E27 w postaci okrągłej bańki. W jej wnętrzu znajdziemy drucik w kształcie sprężynki, spirali oraz wiele innych. Ten rodzaj doskonale nadaje się do lamp sufitowych.